تبلیغات
الف مثل المپیاد - تخمین کف!
در این درگه که گه گه که که و که که شود ناگه/مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

آمار وبلاگ


خوب نظر سنجی هم برگزار شد!

تا حالا حدود 160 نفر توی نظرسنجی شرکت کردن!

خیلیا از من سوال کردن که حالا با این نظرسنجی و این آمار چی می شه فهمید!

من هیچ کدوم از حرفامو که الان می خوام بگم قطعی نمی دونم پس شما هم حرفامو قطعی ندونید!

اونجوری که من فهمیدم توی این آزمون خیلی ها وقت کم اوردن و حتی نتونستن تمام سوالات رو بخونن!(این دسته از افراد باید حتما روی سرعت عملشون هم کار کنن چون وقت جوری نبود که دیگه نشه تمام سوالا رو خوند!جوری بود که شاید نشه روی همه ی سوالات درست و حسابی فکر کرد)

خیلی ها(مثل من)از معضلی رنج می برن به نام سوتی.(این افراد باید روی تمرکزشون واقعا کار کنن!کلا یه دونه سوتی خیلی بد نیست ولی بیشتر از اون .......)

البته منظورم از سوتی مثل کار من می مونه که توی سوال علی(سوال 1 کد دو) به جای این که دنباله های بدون 5 و 10 رو حساب کنم دنباله های بدون 5 و 10 و 15 رو حساب کردم

حالا در کل نمی خوام وارد این بحث ها بشم و هدفم این بود که سال دومی ها و اولی ها و سومی هایی که مرحله اول قبول می شن بدونن به غیر از خوندن چیز های دیگه ای هم رو نتیجه گرفتن تاثیر داره!

حالا وارد بحث اصلی می شم!

آماری که تا حالا بدست اومده رو کمی ساده تر بیان می کنم!

تعداد شرکت کننده ها 160 تاست یعنی اگر 10000 نفر شرکت کننده داشته باشیم و بخوایم 1000 نفر رو بگیریم ازشون باید ببینیم نفر 16 توی آمار نمرش چنده!

که اگه اینجوری باشه باید بگیم کف 19 هست!

ولی قطعا اینجوری نیسته!

چون خیلی چیز های دیگه هم تاثیر داره!(مثل اینکه خیلی از این 1000 نفر الکی شرکت کردن و کسانی که توی نظر سنجی شرکت کردن جزو اون دسته نیستن و این باعث می شه که ما متغیرمون تصادفی نباشه!(آمار بخونین می فهمین چی می گم) و خیلی مسایل دیگه)

بنابر این نتیجه می گیریم که نباید اینجوری آمارمونو تفسیر کنیم!

تفسیری که من می کنم از این آمار بر اساس تجربه ی شخصی خودم از نظرسنجی های قبلیه!

من فک می کنم توی نظر سنجی کف توی همون بازه ایه که تعداد بیشتری اونو انتخاب کردن!(باز هم می گم که این فقط نظر شخصی خودمه)

توی این آمار بازه ی 0 تا 10 بیشترین تراکم رو داره(پس به نظر من کف زیر 10 خواهد بود)

این بهترین نتیجه ایه که من می تونم با احتمال بالای 90% اونو بگم!

ولی فک می کنم که ممکنه کف حتی تا 8 هم پایین بیاد!

حالا من دوستان رو به سه دسته تقسیم می کنم!

1.کسانی که بالای 12 شدن:بدون هیچ بحثی بشینین برای مرحله دو بخونین!

2.کسانیکه زیر 6 شدن: به نظر من خیلی بعیده که قبول بشید(این نظر منه)ولی با این حا امید بر جوانان عیب نیست می تونید هنوز امیدوار باشین!

3.کسانیکه بین 6 تا 12 هستن:به نظر من بشینید بخونید برای مرحله ی بعدی(فوقش اگه قبول هم نشید ضرر نمی کنین)ولی اخبار رو پی گیری کنین که به محض اعلام نتایج متوجه وضعیت خودتون بشید و از بلاتکلیفی دربیاید!

اینهایی رو که بالا گفتم مخصوص سال سوماست!سال اولا و دوما کلا باید بشینن بخونن و کاری به نمرشون نداشته باشن چون حتی اگر منفی هم زده باشیدهنوزبرای سال دیگه امید دارید و سال دوم خیلی راحت تر از سال سوم می تونید بخونین پس فرصت رو از دست ندین!

امیدوارم چیزی رو یادم نرفته باشه که بنویسم!(باز هم اگر سوالی داشتید در خدمتم)

ببخشید سرتونو درد اوردم!

در آخر:هیچ کروم از این حرفا قطعی نیس پس جدی نگیرین!

پ.ن:تعداد شرکت کننده ها تا حالا 300 نفر!(خودتون محاسبات بالا رو انجام بدید دیگه حسش نیست کل پستو ویرایش کنم!)نوشته شده توسط :م.م ز
هفتم بهمن 89-16:03