تبلیغات
الف مثل المپیاد - سوالات پایانی دوره ی بسیج 90!!!
در این درگه که گه گه که که و که که شود ناگه/مشو غره به امروزت که از فردا نه ای آگه
درباره وبلاگ

آرشیو

طبقه بندی

آخرین پستها

پیوندها

پیوندهای روزانه

صفحات جانبی

نویسندگان

آمار وبلاگ


اینارو به درخواست یکی از دوستان می ذارم!!!!

سعی کنید خودتون حلشون کنید و جواب ها رو هم اگه خواستین می تونید توی قسمت نظرات یا از طریق ایمیل برام بفرستید تا ببینم درستن یا نه!!!

1.یک زوج n-1 زوج دیگر را به میهمانی دعوت کردند.هنگام ورود به خانه هر نفر با تعدادی از افراد دیگر حاضر در میهمانی سلام کرد و هیچ کس با همسر خود سلام نکرد.پس از آمدن همه معلوم شد که تعداد سلام کردن های 2n نفر 2n-1 عدد مختلف شده است.یعنی یک نفر صفر بار.یک نفر یکبار و....ویک نفر 2n-2 بار سلام کرده!

نشان دهید این کار چگونه امکان پذیر است و اگر بدانیم آقا و خانم میزبان به تعداد مساوی سلام کردند هرکدام چندبار سلام کرده اند؟

2.یک نقاش می خواهد یک دیوار با n کاشی پشت سر هم را با سه رنگ R,G,B رنگ کند!او می تواند در هر گام هر تعداد کاشی پشت سر هم را به یکی از این سه رنگ در آورد.مثلا برای رنگ کردن RBGBBR سه گام کافی است!

یک الگوی هدف داده شده است.الگوریتمی طراحی کنید که کمترین تعداد گامهای لازم را برای رنگ آمیزی دیوار ارایه دهد.زمان و حافظه ی مورد نیازش را تحلیل کنید!

3.در یک درخت برای هر راس u بیشترین فاصله سایر راس ها تا آن راس را محاسبه می کنیم.راسی را که این عدد برایش کمترین است مرکز می نامیم.نشان دهید در هر درخت یا یک مرکز وجود دارد یا دو مرکز مجاور!

4.یک گراف ساده با  v راس و v+4 یال داریم.نشان دهید این گراف دو دور مجزا یال دارد!

موفق باشید!!!نوشته شده توسط :م.م ز
نوزدهم فروردین 90-23:46